MECHANIZMY

1. KARNISZE

Karnisze klasyczne, stylowe i nowoczesne; szyny KS, DS;

Karnisze elektryczne – Autoline, Glydea, Torro, Shuttle

4 Corners Studio

2. ROLETY

Rolety materiałowe –  to najpopularniejsze rozwiązanie dekoracji okien. Rolety wolnowiszące, rolety w kasetach, rolety do okien dachowych to tylko nieliczne z możliwości wykonania. Bardzo duży wybór materiałów oraz możliwość wykonania kaset oraz prowadnic w różnych kolorach (w tym drewnopodobnych) sprawia, że wybór odpowiedniej rolety jest praktycznie nieograniczony. Rolety materiałowe mogą być wykończone ozdobnymi pierścieniami, koralikami, ozdobną taśmą, dekoracyjnym obciążnikiem lub połączone z dwóch materiałów.

Rolety wolno wiszące – produkowane są na rurkach o średnicy: 17mm, 25mm, 28mm, 30mm, 42mm w zależności od wagi i wymiaru materiału.Montaż : do ramy okna, na ramie okna (bezinwazyjnie), do muru.
System sterowania łańcuszkowy, sprężynowy, za pomocą korby (w dużych powierzchniach) lub sterowane automatycznie za pomocą systemu elektrycznego z wykorzystaniem np. pilota.

Rolety w kasecie – materiał schowany w kasecie, prowadzenie boczne z prowadnicami.
Montaż: bez ingerencji w ramę okna za pomocą taśmy dwustronnej lub przykręcane do ramy.

Rolety dzień/noc – charakteryzują się swobodą regulacji przepływu światła. Ich działanie zbliżone jest do działania żaluzji. Roleta wykonana jest z podwójnego materiału, zachodzącego na siebie w poziome pasy. W zależności od ułożenia możemy zasłonić całkowicie okno lub pozostawić pożądany odstęp pomiędzy materiałami. Rolety dzień/noc można wykonać jako rolety wolnowiszące lub w kasecie.
System sterowania łańcuszkowy lub sterowane automatycznie za pomocą systemu elektrycznego z wykorzystaniem np. pilota.

3. ROLETY RZYMSKIE

MODEL 1 – bez usztywnień, roleta po opuszczeniu jest gładka
.

MODEL 2 – z fiszbinami, roleta składa się w regularne fałdy, doskonale nadaje się do materiałów o niesymetrycznych wzorach.


MODEL 3 – z fiszbinami wszytymi na zakładkę, usztywniającymi roletę, po pełnym opuszczeniu fiszbiny nie są widoczne
MODEL 4 – po opuszczeniu jak i zwinięciu fałdy na rolecie są widoczne.

4. ŻALUZJE

Żaluzje drewniane to jedne z najbardziej eleganckich artykułów dekoracji okiennych. Drewno jako materiał nadaje pomieszczeniu ciepły oraz stonowany charakter. Mogą być wykonane w wersji RETRO dodatkowo nadając pomieszczeniu klasyczny klimat. Posiadamy bardzo duży wybór kolorów, począwszy od wszelkich odcieni drewna, klasycznych bieli, a kończąc na jednolitych i esencjonalnych kolorach z palety RAL. Dostępne również żaluzje bambusowe.

Szerokość lamelek: 25 mm oraz 50 mm.

Montaż: w świetle szyby, na ramie okna (bezinwazyjnie) lub do muru.

Żaluzje aluminiowe stają się coraz częściej elementem wystroju nowoczesnych wnętrz. Szeroka gama kolorystki sprawia, że możemy dobrać kolor praktycznie do każdego pomieszczenia. Możliwe jest też wykonanie żaluzji aluminiowych w kolorach drewnopodobnych lub z lamelkami perforowanymi. Przy dużych powierzchniach doskonale sprawdzą się żaluzje aluminiowe o szerokości lamelek 50mm, nadające pomieszczeniu bardzo elegancki i nowoczesny wygląd. Dodatkowo można wyposażyć je w drewnianą maskownicę oraz drewniany dolny obciążnik, co sprawia, że zyskują indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Szerokość lamelek: 16 mm, 25 mm, 50 mm.

Montaż: w świetle szyby, na ramie okna (bezinwazyjnie) lub do muru.

Żaluzje aluminiowe BB. Żaluzja i plisa w jednym? Tak! Teraz to możliwe…Przedstawiamy Państwu nowość w naszej ofercie – żaluzję aluminiową BB. To oryginalne i ciekawe rozwiązanie łączy w sobie cechy plis oraz klasycznych żaluzji. Dzięki dwóm ruchomym profilom możemy przesłonić dowolny fragment okna. Dodatkowo za pomocą ergonomicznego pokrętła sterujemy obracaniem lameli. Bardzo szeroki wybór kolorów pozwoli Państwu dobrać żaluzję do każdego wnętrza.

5. PLISY

Możliwość zasłonięcia dowolnej części okna (np. odsłaniamy górę, dół pozostawiając osłonięty, zasłaniamy górę, środek, 1/3, 2/3 okna itd.).

Możliwość wykonania z dwóch materiałów (dzięki temu możecie Państwo wykorzystać np. materiał zaciemniający oraz dekoracyjny i w odpowiednim momencie przesłaniać okna wybranym materiałem).

Możliwość prania materiału.

Możliwość zastosowania do wąskich okien.

Możliwość wyboru kilkunastu wariantów wykonania (np. z jedną, dwoma lub bez stałych rynien, z jedną, dwoma belkami ruchomymi itd.).

Plisy mogą być obsługiwane za pomocą funkcjonalnych uchwytów lub sznureczka. W przypadku okien dachowych do obsługi wykorzystać można rączkę z przedłużeniem. Bardzo bogata kolekcja tkanin i wzorów pozwoli Państwu na dobranie odpowiedniego produktu, który spełni oczekiwania i stanie się istotnym elementem dekoracji Państwa domu.

6. PANELE JAPOŃSKIE

PANELE JAPOŃSKIE (nazywane również „Panel Track”) to nowoczesny i oryginalny system dekoracji okien. Są ciekawą alternatywą dla verticali i umożliwiają przesłonięcie większych przestrzeni. Szerokie pionowe pasy materiału poruszają się w wielotorowym profilu. Duże powierzchnie oraz możliwość połączenia w jednym panelu japońskim kilku wzorów czy kolorów sprawia, że pomieszczenie nabiera atrakcyjnego i ciekawego charakteru. Wielotorowa szyna (od 2 do 5 torów) pozwala na dowolne ustawienie materiałów po jednej lub dwóch stronach oraz w ułożeniu symetrycznym lub niesymetrycznym.
Panele japońskie mogą być wykonane z dowolnie wybranej tkaniny roletowej w zakresie od 50 cm do 100 cm szerokości i dowolnej wysokości.
Obsługiwane są za pomocą sznurka lub rączki, a także sterowane automatycznie za pomocą systemu elektrycznego.

7. MOSKITIERY

System ramkowy (kołnierzowy).

System drzwiowy.

System rolowany – Velia
Moskitiery rolowane kasetowe
- montaż: rama okna lub w glifie muru
- wersje: pionowa lub pozioma
- kolor systemu: biały lub brązowy 
- siatka: czarna lub szara
- automatycznie zwijanie siatki (wersja pionowa).

Zanzar
Moskitiery marki Zanzar są dostępne z siatką klasyczną lub plisowaną
- siatka: czarna lub szara
- profile systemu występują w szerokiej gamie kolorów – ok. 30 odcieni, w tym ponad 10 drewnopodobnych
+ Najpopularniejsze systemy moskitierowe:

– Plisse – moskitiera drzwiowa plisowana pozioma
;

– Mini Plisse – moskitiera okienna plisowana pozioma
;

– Giaconda – moskitiera okienna plisowana pionowa.

Moskitiery stanowią idealną ochronę przed owadami oraz insektami. Skutecznie zabezpieczają wnętrza naszych pomieszczeń zapewniając przy tym dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. Wykonane są z profili aluminiowych lub pcv oraz siatki z włókna szklanego (także wzmocnione). Sterowanie za pomocą wygodnych uchwytów. Dostępne w szerokiej palecie kolorów drewnopodobnych oraz RAL.
W swojej ofercie posiadamy moskitiery do każdego typu okna: ramkowe, drzwiowe (możliwość wykonania przejścia dla zwierząt),przesuwne, rolowane, sprężynowe, plisowane!!!

Moskitiera plisowana Zig-Zag
Bardzo ciekawą propozycją są moskitiery plisowane. To bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Dwa ruchome profile przesuwane są w dowolnym kierunku oraz rozsuwane na całe okno lub na część. Ergonomiczne uchwyty pozwalają na bardzo łatwą i sprawną obsługę. Moskitiery plisowane doskonale sprawdzą się w oknach otwieranych przesuwnie (typu HS, balkony uchylno-przesuwne itp.). Możliwość zsunięcia profili powoduje, że moskitiera ta zajmuje bardzo mało miejsca i nie stanowi problemu w sezonie jesienno-zimowym, kiedy nie ma potrzeby ochrony przed insektami.